Gorset do leczenia skolioz typu Cheneau

Refundacja NFZ
Gorset korekcyjny do leczenia skolioz typu Cheneau
Kod NFZ: Ł.055.01
Limit refundacji NFZ:
1600 ZŁ
Okres użytkowania: dla dzieci do ukończenia 18. roku życia, nie częściej niż raz na 6 miesięcy, według wskazań medycznych.

cheWykonując przedmioty zaopatrzenia ortopedycznego jak gorsety Cheneau stawiamy na zaawansowaną technikę. Przemawia za nami ponad 20 letnie doświadczenie.

Gorset stosuje się w przypadku lędźwiowych i piersiowych skrzywień kręgosłupa oraz dużej rotacji kręgów lędźwiowych.

Opis działania:
Główną ideą jest zastosowanie trójwymiarowej korekcji deformacji kręgosłupa zarówno w płaszczyźnie czołowej (zmniejszając skrzywienie kręgosłupa), poprzecznej oddziaływując na rotację osiową kręgów) oraz strzałkowej, gdzie dochodzi do zaburzenia kifozy oraz lordozy). Siły korekcyjne przyłożone są do dodatnich pól tułowia przy pomocy pelot korekcyjnych. Warunkiem prawidłowego działania tych sił jest umieszczenie w gorsecie przeciwległych obszarów odciążających, które uzyskuje się na etapie modelowania pozytywu przez protetyka/ortotyka wykonującego gorset. Ważną zasadą jest również fakt, iż łączna rozległość miejsc odciążających jest większa od pól nacisku. Gorset Cheneau dodatkowo wyposażony jest w tzw. ” okienka”. Są to celowe wycięcia w materiale gorsetu w celu kontroli stanu skóry oraz zmniejszenie wagi zaopatrzenia.

W naszej firmie wykonają państwo gorset bezpłatnie na wniosek NFZ.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Gorset do leczenia skolioz typu Cheneau

Gorset do leczenia skolioz typu Cheneau

 .