Protezy kończyn dolnych

Oferujemy bogaty asortyment protez modularnych oraz tymczasowych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór produktów

Protmed

Proteza po amputacji w obrębie podudzia

Proteza modularna podudzia – Produkcja

Proteza modularna podudzia dedykowana jest dla osób po amputacji wykonanej na wysokości od stawu skokowego do kolana.

Wykonujemy tak zwane protezy modularne, składające się z osobnych modułów, łatwo wymiennych, co sprawia, że protezy są lekkie i idealnie dostosowane do potrzeb pacjenta, w każdej chwili możemy wymienić aktualny komponent na nowy i lepszy.

Rodzaje modułów (takich jak lej, stopa) zależą od wieku, wagi i stopnia mobilności pacjenta. Wykonujemy protezy modularne podudzia dla dzieci, osób starszych oraz osób młodych i aktywnych.

Ponieważ liczba dostępnych na rynku komponentów jest bardzo duża, dobierane są na indywidualne potrzeby pacjenta, po przeprowadzeniu z nim rozmowy

Refundacja NFZ
Proteza modularna podudzia:
Kod NFZ: B.008
Limit refundacji NFZ:
3500 ZŁ
Okres użytkowania: Raz na 3 lata
Proteza modularna podudzia z tuleją udową i połączeniem w obrębie stawu kolanowego
Kod NFZ: B.006
Limit refundacji NFZ:
4500 ZŁ
Okres użytkowania: Raz na 3 lata
⇒ Możliwość konsultacji w domu u pacjenta
⇒ Wykonujemy komfortowe protezy z lejem silikonowym na państwową refundację
⇒ Pomagamy w pozyskaniu dofinansowania do protezy
⇒ Dysponujemy ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w produkcji protez

 

Proteza podudzia składa się z następujących modułów:

1. Lej protezowy

Lej jest miejscem połączenia kikuta z protezą. Odpowiednio dopasowany kształt i  forma oraz właściwie dobrany system są kluczem do osiągnięcia optymalnej funkcjonalności w życiu codziennym oraz wykorzystania w pełni pozostałych elementów protezy. Jego wykonanie i właściwy dobór mają kluczowy wpływ na komfort chodzenia i użytkowania protezy.

Lej protezowy uda tworzymy na podstawie miary gipsowej, centymetrowej oraz badania palpacyjnego. Z uzyskanego negatywu gipsowego, wytwarzamy pozytyw gipsowy, który poddajemy odpowiedniej obróbce, bardzo ważną czynnością jest wykonanie w odpowiednich miejsc odciążenia i dociążenia leja protezowego do ciała.

Taki gipsowy odpowiednio przygotowany odlew służy nam do wykonania leja protezowego z żywicy (standardowy lej), włókien węglowych (lej bardzo lekki) bądź różnego rodzaju termoplastów.

Systemy leja protezy podudzia:

  • Pełno-kontaktowy lej podciśnieniowy – posiada  zawór odprowadzający powietrze dlatego też stwarza bardzo dobre warunki do sterowania protezą. Lej podciśnieniowy ujednolica się z kikutem, dobrze spasowany jest pewnym elementem nośnym protezy, nie wymaga dodatkowych mocowań.Kikut wprowadzany jest do leja za pomocą specjalnego wciągacza protetycznego bądź bandaża elastycznego. Po odpowiednim umiejscowieniu kikuta w leju protezowym wyciągamy całkowicie wciągacz bądź bandaż i mocujemy wentyl który odprowadzi resztki powietrza z leja. Aby zdjąć protezę otwieramy wentyl wyłączając tym samym podciśnienie.
  • Lej silikonowy –  Wewnętrzny lej silikonowy jako „druga skóra”Jest to gruba wkładka o konsystencji żelu, którą rozrolowuje się na całym kikucie. Założony silikon tworzy z kikutem jedność, nie sposób go ściągnąć ani odrobinę przesunąć, dlatego też uzyskał przydomek „drugiej skóry”. Stosuje się go w leju żywicznym bądź z tworzywa. Zawieszony jest na zamku umieszczonym na dnie leja żywicznego. Wkładany/wyjmowany jest za pomocą przycisku. Nie jest wymagane dodatkowe zawieszenie protezy. Najbardziej wygodny i komfortowy rodzaj leja, zapewnia dobre sterowanie protezą, nie występuje rotacja kikuta względem leja protezy, szybki i prosty montaż leja na kikucie.

W naszej pracowni istnieje możliwość wykonania protezy na leju silikonowym na państwową refundację.

Przykładowe leje silikonowe:

 

Komfortowe, bardzo miękkie leje żelowe ALPS

Lej silikonowy podciśnieniowy z membraną Ossur, dla osób aktywnych

Kikut z lejem silikonowym podciśnieniowym z membraną

Lej silikonowy na PIN Ossur Iceross

2. Stopa protezowa

Niezwykle ważny element protezy, od którego zależy mobilność i jakość poruszania się pacjenta. Rodzaje stóp protezowych jakie oferujemy naszym pacjentom można zobaczyć klikając w link:

Stopa protezowa Ossur Re-Flex Shock EVO

Stopa protezowa Ossur VARI FLEX

Stopa protezowa Endolite Esprit

Stopa protezowa College Park Trustep

Lekka stopa protezowa Senior

3. Elementy łączące

Adaptery łączące moduły ze sobą, adapter rurowy (goleni) wykonany ze stali szlachetnej bądź tytanu i aluminium.

4. Pokrycie kosmetyczne

Wykonane jest z gąbki poliuretanowej bądź pianki, którą formuje się na kształt goleni i nakłada na protezę stanowiące imitację nogi. Na gąbkę zakłada się pończochy co poprawia efekt wizualny protezy. Zaleca się zakrywać protezę spodniami z długimi nogawkami oraz oczywiście buty.

Wykonujemy także silikonowe pokrycia kosmetyczne protez, sprawiające, że protezy wyglądają bardzo estetycznie, efekt na zdjęciach poniżej.

Protmed

Filmy i zdjęcia naszych protez

Protmed

Opinie i podziękowania 

"Polecam wszystkim tę firmę, profesjonalna i miła obsługa, jestem bardzo zadowolony z protezy którą wykonywałem w protmedzie."

Slawek C.

"wykonywałem protezy już w wielu zakładch , ale z tej protezy z tej firmy jestem najbardziej zadowolony, pozdrawiam pracowników oraz pana Kazimierza.
Wdzięczny pacjent."

Janusz W.

ul. Niemierzyńska 28, 71-436 Szczecin

pon. – pt. 9.00 – 17.00

Napisz do nas