Protezy kończyn dolnych

Oferujemy bogaty asortyment protez modularnych oraz tymczasowych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór produktów

Protmed

Protezy dla aktywnych

Bardziej doświadczony użytkownik protezy lub osoba bardziej mobilna angażuje się w coraz większym stopniu w bardziej dynamiczne codzienne wyzwania — od robienia zakupów i prac ogrodowych po lekką pracę i dłuższe spacery. Dobór rozwiązania protetycznego ma kluczowe znaczenie dla ułatwienia odgrywania aktywnej roli w społeczeństwie, a w miarę możliwości — także powrotu do pracy i cieszenia się pełnią życia.

Nasze protezy projektujemy z myślą o potrzebach coraz aktywniejszych osób, które chcą poprawić swoją mobilność i wrócić do zwykłych zajęć.
Pokonywanie potencjalnych przeszkód w zakresie bardziej dynamicznego stylu życia umożliwia ograniczenie wpływu utraty kończyny na szerszą społeczność, jak również na daną osobę.

W przypadku osób prowadzących dynamiczny tryb życia dobry lej silikonowy i wygodny lej protezowy są podstawą skutecznego i bezpiecznego zawieszenia.
Wygoda jest również istotna w przypadku długotrwałego stania lub chodzenia w pracy czy podczas opieki nad innymi. Proteza kolana powinna zapewniać płynny, naturalny ruch przy odpowiednim poziomie stabilności, natomiast moduł stopy musi zapewniać dobry zwrot energii i szeroki zakres ruchu z płynnym przejściem  z palców na piętę, co przekłada się na mniejsze obciążenia boczne.

W procesie wykonania dobrej protezy ważne jest zastosowanie odpowiednich komponentów dlatego w celu dobrania najlepszego rozwiązania pod konkretnego pacjenta udostępniamy możliwość przetestowania kilka rodzajów różnego zaopatrzenia (stóp, kolan itp.)

Przykładowe elementy dla osób aktywnych:

 

 

Leje silikonowe:

Lej silikonowy ICEROSS SPORT

Lej silikonowy ICEROSS SEAL-IN X5

Lej silikonowy Iceross Seal-in X

Stopy:

Stopa protezowa OttoBock 1C40 C-Walk

Re Flex Rotate Evo- Ossur

Stopa protezowa Ossur Re-Flex Shock EVO

Stopa protezowa TRUSTEP College Park

Stopa protezowa Ossur VARI FLEX

Przeguby kolanowe:

Kolano OttoBock 3R80

Kolano Endolite KX06

Kolano OttoBock 3R106

Kolano Elektroniczne OttoBock C-LEG

Kolano TOTAL KNEE 2100

Proponujemy o zapoznanie się także z naszymi artykułami o zaopatrzeniu zaprojektowanym z myślą o osobach aktywnych:

System aktywnego podciśnienia UNITY

System Unity™ - zawieszenie protezy podudzia oparte na aktywnym podciśnieniu. Dla aktywnych pacjentów serdecznie polecamy wykonanie protezy na aktywnym podciśnieniu w systemie Unity firmy Ossur. 1. Opis systemu Dzięki nowemu systemowi Unity™ firmy Össur, udaje się...

Protmed

Opinie i podziękowania 

"Polecam wszystkim tę firmę, profesjonalna i miła obsługa, jestem bardzo zadowolony z protezy którą wykonywałem w protmedzie."

Slawek C.

"wykonywałem protezy już w wielu zakładch , ale z tej protezy z tej firmy jestem najbardziej zadowolony, pozdrawiam pracowników oraz pana Kazimierza.
Wdzięczny pacjent."

Janusz W.

ul. Niemierzyńska 28, 71-436 Szczecin

pon. – pt. 9.00 – 17.00

Napisz do nas